Лицензия 269, изд. от ММС, валидна до 05.06.2021

Понеделник, 01 Май 2017 12:17

Завърши Световното първенство по шотокан карате - Варна, 28-30 април 2017

Завърши Световното първенство по шотокан карате - Варна, 28-30 април 2017 снимка: Facebook

От 28 до 30 април 2017 във Варна се проведе Осмото световно първенство по шотокан карате, организирано от Световната шотокан федерация в партньорство с БНФК.

В шампионата бяха регистрирани около 1100 участника, представящи 44 клуба и 25 държави. 80 спортиста се сътстезаваха с екипа на България, като златни медали спечелиха Василиса Романова, Вилхем Вилхемов, Женя Янева, Ивана Каменова, Алан Априлов, Ива Славеева, Красен Николаев, Виктория Ширазиева, Ивет Горанова, Изабел Ризова и отборно кумите жени (Juniors).
В генералното класиране по медали България зае пето място, след Румъния, Украйна, Азербайджан, Турция.